W Królestwie Tygrysów

Podczas naszej podróży po Tajlandii mieliśmy okazję odwiedzić dwa miejsca, w których ludzie opiekują się tygrysami. Jednym z nich było Królestwo Tygrysów. Miejsce, w którym obecnie żyje ponad 100 tych zwierząt, zrobiło na nas niezłe wrażenie. Nie przez sam fakt możliwości kontaktu z tymi wielkimi kotami – to również – ale bardziej zaciekawiło nas podejście do tych zwierząt ludzi, który pracują w ośrodku. Do opieki nad wspomnianą liczbą tygrysów zatrudnionych jest ponad 200 osób, z czego znacząca część to personel weterynaryjny.

Widząc poświęcenie tych ludzi i ogrom miłości z jaką traktują zwierzaki w trakcie badań i codziennych obowiązków można stwierdzić, że w Królestwie Tygrysów to tygrysy, a nie pieniądze turystów są na pierwszym miejscu.

122_IMG_3296
Continue reading »

Posted in podróże

Lud Kayan i kobiety o „długich” szyjach.

Podczas naszego pobytu w Tajlandii postanawiamy odwiedzić wioskę, którą zamieszkują potocznie mówiąc: kobiety o długich szyjach. Mówiąc bardziej ściśle jest to jedna z podgrup ludu Kayan, zwana dokładniej: lub z języka Shan: Padaung. My potocznie przyjmiemy nazwę: Kayan. Pochodzą oni z Myanmar (Birma), ale pod koniec lat 80-tych i wczesnych 90-tych w dużej mierze lud ten uciekł do strefy przygranicznej z Tajlandią, niektórzy z nich do samej Tajlandii z powodu konfliktu z reżimem wojskowym w Birmie. W Tajlandii są uchodźcami, którzy znaleźli tutaj schronienie, a ich wioski stały się miejscem odwiedzanym przez turystów. W ten sposób jako nieliczni z uchodźców zarabiają nie tylko na siebie, ale z którego korzyści czerpie również rząd Tajlandii…
IMG_4875

Continue reading »

Posted in podróże Tagged , , , |

Tajlandia – zapowiedź

Witamy już w 2017 roku:-) Za nami pracowity okres. Po zakończeniu ostatniej sesji fotograficznej skupiliśmy się nad przygotowaniami i realizacją projektu o roboczej nazwie: „Tajlandia”:) Można powiedzieć, że to w ostatnich dwóch miesiącach stało się naszym priorytetem, choć przygotowania zaczęliśmy dużo wcześniej. W grudniu wyjechaliśmy w rozszerzonym składzie do Tajlandii by móc zrealizować materiał fotograficzny jaki zaplanowaliśmy przed wyjazdem. Już teraz zapraszamy na skrócone specjalnie pod bloga fotorelacje, którymi chcemy się podzielić w najbliższym czasie.

004_IMG_3304.jpg273_IMG_4698.jpgIMG_5300.jpgIMG_5415.jpgIMG_5672.jpg

Posted in podróże Tagged , , |

Kinga i Paweł – reportaż ślubny + plener

Za nami reportaż ślubny wraz z sesją fotograficzną: Kingi i Pawła. Dzień ślubu to: przygotowania, ślub oraz wesele do 01:00 w nocy. Plener ślubny to już osobny dzień – był to dobry czas spędzony wspólnie, któremu towarzyszył znaczny luz i mnóstwo śmiechu:-) Materiału wyszło nam sporo więc poniższe zdjęcia potraktujcie jako krótką migawkę z tego wydarzenia, bo nie sposób wrzucać nam tutaj wszystkiego, a też nie chcemy przytłoczyć ogromem. Podsumowując miło wspominamy ten ślub i czekamy na kolejne:)
001
Continue reading »

Posted in Ślub Tagged , , , |

Kinga i Paweł – zapowiedź

Mała zapowiedź tego co się ukaże w najbliższym czasie – reportaż ślubny wraz z plenerem Kingi i Pawła. Wyczekujcie:-)

zapowiedz01.jpgzapowiedz02.jpgZapowiedzMain.jpg

Posted in Ślub

Lidzia i Sławek

Jakiś czas temu była przyjemność zagościć na ślubie Lidzi i Sławka. Zlecenie było troszkę nietypowe, gdyż w grę wchodziły zdjęcia tylko na samej ceremonii oraz bardzo szybki i krótki plener uwzględniający kilka życzeń… Wszystkiemu udało się sprostać choć my mamy lekki niedosyt: lubimy być z Wami od początku do końca, wczuwać się w klimat tego wyjątkowe dnia. Lubimy kiedy na plener mamy wyznaczony ekstra dzień lub jego połowę, bo nie musimy nigdzie się spieszyć, a Wy nie musicie się niczym przejmować:-) Pomimo braku tych rzeczy i tak nam się podobało!

Poniżej kilka migawek z tego dnia…

01

Continue reading »

Posted in Ślub

Wyjazd do Szwajcarii

Za nami pobyt w Szwajcarii podczas, którego chcieliśmy zobaczyć i doświadczyć jak najwięcej. Trochę kilometrów zrobiliśmy, ale i tak wszystkiego nie widzieliśmy:)

Udało nam się m.in.:

  • powspinać  i pochodzić po górach
  • zobaczyć największy lodowiec w Alpach
  • „odwiedzić” Alberta Einsteina, a przynajmniej miejsca związane z jego historią
  • zobaczyć jak się produkuje szwajcarskie: czekolady (mniam), sery oraz scyzoryki:)
  • odwiedzić kilku lokalnych artystów
  • odwiedzić CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych)  będąc dumnym z naszej rodaczki Marii Skłodowskiej
  • uściskać alpejską krowę
  • i wiele wiele innych rzeczy i miejsc:)

Materiał ze Szwajcarii jest dość obszerny, a ten przedstawiony poniżej to tylko mała jego część. To taka zachęta do zwiedzenia tego pięknego kraju.

img_5451
Continue reading »

Posted in podróże

Sesja ciążowa

Ten wpis zrobiła Ola – żona  Ryśka:)

Ponieważ drugi raz jestem w stanie błogosławionym postanowiliśmy z Ryśkiem zrobić sobie małą sesję ciążową.  Towarzyszyła nam w niej nasza trzyletnia córeczka Alicja. Oczywiście fotografował nas Łukasz, który wykazał się ogromną cierpliwością i  wyrozumiałością – wiadomo kobieta w ciąży ma czasem swój światopogląd niekoniecznie zgodny ze zdrowym rozsądkiem 😛 Ale  udało się 😉

Pomysły mieliśmy różne. Ja miałam jeszcze kilka w zanadrzu, niestety  nie wszystkie udało się zrealizować (więc jeśli któraś z Pań zdecydowałaby się na  sesję z brzuszkiem, to z chęcią podzielę się kilkoma). Zapraszam do oglądania galerii 😉

Ola

img_0370
Continue reading »

Posted in Ludzie

Jesienna sesja po raz drugi :)

Jesień  to piękna pora roku na zdjęcia. Kolorowe liście, słońce przebijające się przez drzewa, niesamowite kolory.

Znajomi Asia i Darek poprosili nas o kilka fot w gorlickim parku.  Wybraliśmy się tam z Alą i Olą i przy okazji udało się zrobić kilka fajnych  fotografii.

img_4168

Continue reading »

Posted in Ludzie

Jesienna sesja

Początek jesieni i kilka fot Alicji.
img_8597_1
Continue reading »

Posted in Ludzie